Ventspils Tehnoloģiju centra pamatos iemūrēs vēstījuma kapsulu

25/09/2014
Trešdien, 2014.gada 1.oktobrī, notiks vēstījuma kapsulas iemūrēšana topošā Ventspils Tehnoloģiju centra pamatos. Tā ir viena no divām jaunajām ražošanas ēkām, kas šogad tiek būvēta Ventspils brīvostā ar Eiropas Savienības atbalstu, lai jau 2015.gadā piedāvātu modernas ražošanas telpas augstas pievienotās vērtības uzņēmumiem.

Ventspils Tehnoloģiju centra ēka top Ventspils Augsto tehnoloģiju parka teritorijā un tā papildinās jau teritorijā esošo ražošanas un biroju ēku kompleksu. Vēl šobrīd norit pieteikšanās telpu nomai Tehnoloģiju centrā.

Tehnoloģiju centru būvē SIA „Ostas celtnieks” pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Kopējās būvniecības izmaksas plānotas ap 3,8 mlj eiro apmērā, no kuriem 38% segs Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Aizdevumu centra būvniecībai sniedz Pohjola Bank plc filiāle Latvijā.

Tehnoloģiju centra ražošanas ēka 4200m2 platībā būs piemērota mašīnbūves, metālapstrādes, ķīmiskās rūpniecības, kā arī liela gabarīta izstrādājumu ražotājiem. Ražošanas ēku būvniecības projekts tiek īstenots ES līdzfinansējuma programmā „Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai”, ko administrē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Finansējuma piesaistes nosacījumi paredz, ka 12 mēnešu laikā pēc projekta pabeigšanas jārada vismaz 20 jaunas darba vietas, 36 mēnešu laikā vismaz 50 jaunas darbavietas, bet 10 gadus pēc projekta pabeigšanas ražošanas telpas tiek izīrētas vismaz 3 nesaistītiem apstrādes rūpniecības komersantiem.

Ar minētās ES programmas atbalstu Ventspilī norit ne tikai Tehnoloģiju centra, bet arī Elektronikas centra būvniecība. Abas ēkas papildinās Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, kur jau aktīvi strādā tādi uzņēmumi kā Ventspils Elektronikas fabrika, Squalio , Eurolcds un citi.

Svinīgais pasākums „Vēstījuma kapsulas iemūrēšana Elektronikas centra ēkas pamatos” notiks 2014.gadā 1.oktobrī pulksten 11.00 Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā 3. 

 

[S630_Vēstījuma kapsulas iemūrēšana Ventspils tehnoloģiju centra ēkas pamatos ]