Ziemas ostas pieguļošā teritorija pēc rekonstrukcijas iegūs jaunus vaibstus

12/08/2014
 
Šogad plānota Ventspils brīvostas pārvaldes kuģu stāvēšanas piestātnes, sauktas arī par Ziemas ostu un Veco zvejas ostu, rekonstrukcija. 
 
Ir pienācis laiks atjaunot Ziemas ostu, kas būvēta 19. gadsimta beigās. Šogad sāksies ostas rekonstrukcija, kuras laikā paredzēts kapitāli rekonstruēt piestātnes hidrotehniskās konstrukcijas. Pilsētas iedzīvotāji un viesi gan vairāk pamanīs to projekta daļu,  kas paredz piegulošās teritorijas labiekārtošanu. Labiekārtošanā būs iekļautas interesantas un neparastas formas – trīs veidojumi, kas simbolizēs jūras viļņus. To konstrukciju veidos betona atbalsta sienas ar speciālu faktūru, kas pildītas ar kaltā granīta bruģi. Šajā pašā teritorijā paredzēts uzbūvēt autostāvvietu 39 transporta vienībām, lai ostas darbiniekiem un Ventspils brīvostas pārvaldes kuģu komandām būtu, kur novietot savas automašīnas.
 
Sākotnēji bija plānots Ziemas ostas rekonstrukciju sākt maijā, tomēr neplānoti aizkavējusies iepirkuma procedūras norise un līdz ar to arī paši darbi. Šobrīd norit gatavošanās būvdarbu līguma slēgšanai. Plānots, ka reāli darbi varētu sākties septembrī.
 
Projekta īstenošanas termiņš – 7 mēneši. Plānotās projekta izmaksas ir 2,9 miljoni eiro.
 
Ziemas ostas rekonstrukcijas projekts ietilpst ES Kohēzijas fonda līdzfinansētajā projektā  „Ventspils brīvostas infrastruktūras attīstība”.