Ar dažādiem pasākumiem tiks atzīmēta Ventspils ūdenssaimniecības uzņēmuma 45 gadu jubileja

16/04/2013
Šogad aprit 45 gadi kopš izveidots Ventspils ūdenssaimniecības uzņēmums, tagadējais tā nosaukums – pašvaldības SIA „ŪDEKA”. Par godu šim notikumam no 18. - 22. martam Ventspilī notiks dažādi pasākumi dažādām auditorijām.

Pirmdien, 18.martā, visi interesenti aicināti uz tradicionālo Atvērto durvju dienu abos nozīmīgākajos pilsētas ūdenssaimniecības objektos – Dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijā un Notekūdeņu attīrīšanas ietaišu kompleksā. Ekskursijas vadīs ŪDEKAS speciālisti. Dienas pirmajā pusē uzņēmumā viesosies Ventspils vispārizglītojošo skolu skolēni, bet pārējie interesenti ekskursijām pieteikties var, zvanot pa tel. nr. 636 61495.

Otrdien, 19.martā, plkst. 11:00, t/n “Jūras vārti” notiks ŪDEKAS izstādes atklāšanas pasākums, uz kuru aicināti visi interesenti – gan ventspilnieki, gan pilsētas viesi. Izstādē līdz pat marta beigām būs apskatāmi gan skolēnu zīmējumi, kuri konkursu rezultātā atzīti par labākajiem, gan dažādi ar ūdenssaimniecības attīstību Ventspilī saistīti materiāli no pirmsākumiem līdz mūsdienām.


Jubilejas nedēļas turpinājumā notiks arī citi pasākumi. Trešdien, 20. martā,sadarbībā ar Ventspils bērnu bibliotēku un Pārventas bibliotēku notiks pasākumi pirmskolas vecuma bērniem – “Plunkš! Tas ir ūdens!”. Tajos ciemosies ŪDEKAS talismans – Lāsīte, būs rotaļas, izzinošas spēles un viktorīnas par ūdens tēmu. Tāpat šajā dienā ŪDEKAS pārstāvji un Lāsīteciemosies Ventspils pirmskolas izglītības iestādes.

Ceturtdien, 21.martā, turpināsies ŪDEKAS ciemošanās Ventspils pirmskolas iestādēs, bet plkst. 18.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt fiziķa un filozofa Daiņa Ozoliņa garīgo un ezotērisko zinību semināru “Mistiskais un fiziskais ūdens”.

Februārī un martā sākumā notika ŪDEKAS konkursi, kuros piedalīties varēja visi Ventspils vispārizglītojošo skolu skolēni. 1.–4. klašu skolēni zīmēja zīmējumus, 5.-9. klašu skolēni stāstīja stāstus un fotografēja, bet lielāko klašu skolēni veidoja video rullīšus. Ka jau iepriekš minēts, labākie zīmējumi būs apskatāmi ŪDEKAS izstādē, un zīmējumu un pārējo konkursu labāko darbu autori saņems balviņas.

Balvu pasniegšana notiks ŪDEKAS jubilejas nedēļas noslēguma pasākumā skolēniem, piektdien, 22.martā – Pasaules ūdens dienā, plkst. 13.00, t/n „Jūras vārti”. Tā ir arī pēdējā diena pirms skolēnu pavasara brīvlaika, tādēļ pasākumā būs ne vien iespēja uzzināt daudz jauna par ūdens nozīmi cilvēkam, Ventspils ūdeni un tā kvalitāti, ūdenssaimniecību Ventspilī, bet būs arī aktivitātes, lai iesildītos brīvlaikam - priekšnesumi, radošās darbnīcas, fotografēšanās ar Lāsīti un citi pārsteigumi. Uz šo pasākumu aicināti visi skolēni, bet īpaši aicināti mazāko klašu skolēni un viņu skolotāji, vecāki vai vecvecāki. Pasākumu vadīs atraktīvie jaunieši – Jogita un Kašers.

Ventspils ūdenssaimniecības uzņēmuma pirmsākumi meklējami 1968.gadā. Toreiz Latvijas PSRS Komunālās saimniecības ministrija izdeva pavēli par ūdensvada un kanalizācijas saimniecības izveidi Ventspilī. Bet lēmumu par pašvaldības uzņēmuma dibināšanu, kas nodarbotos ar ūdenssaimniecības sistēmas pārvaldīšanu, Ventspils pilsētas tautas deputātu padome pieņēma 1991.gadā, kad uzņēmums ieguva savu nosaukumu ŪDEKA, kas ir saīsinājums no vārdiem „ūdens” un „kanalizācija”.

What is Drupal? (in 57 seconds)