Indijas uzņēmēju delegācija viesojas Ventspilī

26/05/2017
Ceturtdien, 25.maijā, Latvijas – Indijas biznesa konferences ietvaros, Ventspilī viesojās Indijas delegācija.

Indijas delegācija 27 cilvēku sastāvā ar Indijas nacionālās investīciju aģentūras direktora vietnieci Madhumitu Ramanathu (Madhumitha Ramanathan) priekšgalā viesojās Ventspils Kurzemes Democentrā, kur, tiekoties ar Ventspils brīvostas pārstāvjiem, iepazinās ar Ventspils pilsētas un ostas piedāvātajām iespējām, speciālās ekonomiskās zonas priekšrocībām un piedāvājumiem dažādu nozaru uzņēmējiem un investoriem. Delegācija apmeklēja arī Ventspils Augstskolu. Pēdējo gadu laikā ir pieaugusi studentu un mācībspēku apmaiņa Latvijas augstākajā izglītībā, un tiek īstenoti dažādi Latvijas – Indijas kultūras sadarbības projekti. Viesošanās Ventspilī tika noslēgta uz ekskursiju kuģīša Hercoga Jēkaba klāja, apskatot Ventspils ostu tuvplānā. Indieši bija patīkami pārsteigti par pilsētas skaisto ainavu, sakopto vidi un pilsētas nepārtraukto rosību biznesā un tās vides attīstībā.

Šāds augsta līmeņa pirmais Latvijas-Indijas biznesa forums, kas notika Rīgā, norāda uz Indijas kā tirdzniecības partnera pieaugošo nozīmi Latvijas ekonomikā. To apstiprināja arī Ministru Prezidents Māris Kučinskis, tiekoties dienu pirms konferences ar Indijas ārlietu ministru Mobašaru Džavedu (Mobashar Jawed Akbar), pārrunājot Indijas eksportētāju iespējas veidot sadarbību ar Latviju kā tiltu starp Baltijas valstīm, Eiropas Savienību, Neatkarīgo Valstu Sadraudzības valstīm to skaitā Krieviju.

Foruma dienā, 24.maijā, tika apspriestas tādas galvenās tēmas kā izglītība, transports un loģistika, dabaszinātnes, informāciju un komunikāciju tehnoloģijas, savukārt 25.maijā daļa Indijas uzņēmēju devās uz Ventspili, lai iepazītos ar izglītības un biznesa iespējām pie mums.

Latvija-Indija biznesa konferences atklāšana Rīgā 24.maijā

Indijas delegācija Ventspils Augsto Tehnoloģiju parkā Kurzemes Democentrā 25.maijā