Sadarbības partneri no Ķīnas sniedz priekšlikumus tālākam darbam

15/10/2018

Šodien Ventspils brīvostas pārvaldē ieradās Šanhajas Pudongas Jaunā rajona delegācija no Ķīnas, lai ar Ventspils pilsētas un brīvostas vadību pārrunātu konkrētus priekšlikumus tālākai sadarbībai ekonomikā, kultūrā un izglītībā.

Pudongas jaunā rajona delegācijas pārstāvji, iepazīstinot ar savas vizītes mērķi Ventspilī, vēlreiz akcentēja, ka starp Ventspili un Pudongu, neskatoties uz ģeogrāfisko attālumu un atšķirībām iedzīvotāju skaitā un lielumā, saredzamas daudzas paralēles – īpaši ekonomikā, jo arī Pudongas galvenais dzinējspēks ir brīvā ekonomiskā zona un osta. Šīs vizītes galvenais mērķis bija vienoties par tālākajiem abu reģionu sadarbības punktiem.

Ķīnas pārstāvji pauda pārliecību, ka sadarbībai ekonomikā un investīciju jomā ir iespēja attīstīties. Lai gan šobrīd liela daļa Ķīnas investīciju paliek pašā Ķīnā, nākotnē tieši Ventspili Pudongas rajona pārstāvji saredz kā vietu potenciālai Ķīnas tehnoloģiju un ražotnes ieviešanai. Pudongas pārstāvji aicināja Ventspili izmantot sadarbību ar Pudongas jauno rajonu, lai nākamajā gadā izstādē Šanhajā pārstāvētu Latviju, prezentējot Ventspils ekonomiskās zonas ražojumus un sadarbības iespējas.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Jānis Vītoliņš iepazīstināja viesus ar jaunajiem projektiem Ventspilī – koncertzāli un Zinātnes un inovāciju centru, aicinot viesus apsvērt sadarbību arī šajā jomā. Piemēram, topošajā zinātnes centrā ekspozīcijas mainīgajā daļā varētu izstādīt Ķīnas zinātnes sasniegumus. Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs uzsvēra Ventspils iespējas kravu loģistikā uz Skandināviju un jaunu Ķīnas ražotņu izveidē Ventspilī, tā kļūstot par daļu no Eiropas Savienības tirgus.

“Ventspils var kļūt par mūsu logu uz Eiropu, bet mēs varam Ventspilij pavērt durvis uz Ķīnu, “ akcentēja Pudongas Jaunā rajona delegācijas vadītājs.

Vizītes laikā Ventspilī viesi viesojas arī Digitālajā centrā, Rakstnieku un Tulkotāju mājā, kā arī topošajā Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēkā.

Pudongas Jaunais rajons ir nozīmīgs uzņēmējdarbības un tirdzniecības centrs Ķīnas lielākajā pilsētā Šanhajā. Pudongas pārstāvji Ventspilī viesojušies arī iepriekš – 2017. gada 14. septembrī, kā arī 2016. gada 16. jūnijā –, kad tika parakstīts saprašanās memorands par abpusēju sadarbību kultūras, ekonomikas, tirdzniecības un zinātnes jomās.