Ultramodernā konditorejas fabrikā Ventspilī uzsāks šokolādes ražošanu

10/12/2015
Decembra beigās Ventspilī konditorejas fabrikā Pobeda tiks pabeigta vismūsdienīgākās, pilnībā automatizētas šokolādes ražošanas līnijas uzstādīšana, lai jau nākamā gada februārī uzsāktu garšīgākās, vērtīgākās un kvalitatīvākās šokolādes ražošanu. Rūpnīcas darbības pirmajā gadā plānots saražot vairāk nekā 10 tūkstošus tonnu šokolādes tāfelīšu, no kurām vairāk nekā 70% tiks eksportētas uz Eiropas Savienības dalībvalstīm, ASV, Dienvidameriku un Tuvajiem Austrumiem.

Šobrīd Krievijas konditorejas fabrikas Pobeda Latvijā reģistrētajā filiālē Pobeda Confectionery aktīvi norisinās rūpnīcas un tirdzniecības darbinieku atlase. Darbības pirmajā posmā Ventspils rūpnīcā strādās 25 cilvēki, bet Rīgā tirdzniecības jomā tiks nodarbināti vēl 10. Līdz ar ražošanas jaudas pieaugumu darbinieku skaits tiks palielināts līdz 75.

Pobeda īpašnieki - Muravjovu ģimene

«Ventspils rūpnīcā uzstādām šobrīd pasaulē vismodernāko šokolādes ražošanas līniju. Mūsu Eiropas filiālei izvēlējāmies labāko tehniku, kas ļauj strādāt augstākajā līmenī, garantējot visaugstāko kvalitāti un produkcijas drošību,» skaidro konditorejas fabrikas Pobeda līdzīpašnieks un Ventspils filiāles ģenerāldirektors Andrejs Muravjovs, «šokolādes ražošanas nozarē tas ir netipisks gadījums, jo parasti ārvalstu filiālēs tiek uzstādītas vecāku paaudžu iekārtas, kas iepriekš kalpojušas galvenajās rūpnīcās. Ventspils ir mūsu vārti uz Latvijas, Eiropas un visas pasaules tirgu, un mēs tajā vēlamies ieiet ar visaugstākās kvalitātes produkciju un nevainojamu šokolādes garšu. Mēs esam pirmā Krievijas konditorejas fabrika, kas atklāj ražotni Eiropā, un rūpnīcas izveide Latvijā mums ir ļoti nozīmīgs solis. Mēs vienmēr visu īstenojam augstākajā līmenī.»

Pirmie dati par Pobeda šokolādes tirdzniecību Latvijā parāda, ka Latvijas iedzīvotājiem ir liela interese par zīmola produkciju. Vispopulārākā ir klasiskā melnā šokolāde «Горький 72%» (Rūgtā 72%), kā arī bezcukura šokolāde ar stēviju. Šobrīd norisinās aktīvas sarunas ar vadošajām lielveikalu veikalu ķēdēm par Pobeda šokolādes izplatīšanu tajās. Sagaidāms, ka produkcija veikalu plauktos varētu nonākt līdz ar Ventspils rūpnīcas atklāšanu. Latvijas tirgū plānots gadā realizēt ap trīs tūkstošiem tonnu šokolādes jeb aptuveni 30 % no rūpnīcas gada laikā saražotās produkcijas.

Igors Udodovs, Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks: „Pateicoties pašvaldības lielajai ieinteresētībai un atbalstam, jau vairāk nekā 10 gadus viens no galvenajiem Ventspils brīvostas pārvaldes uzdevumiem ir rūpniecības attīstība Ventspilī. Katrs šeit attīstītais projekts mums ir ļoti svarīgs, bet ir īpaši stāsti, un viens no tādiem ir Pobeda Confectionery. Mēs sastapāmies ne vien ar starptautiska līmeņa uzņēmuma ļoti konkrētām vajadzībām biznesa attīstībai, bet arī ar lielu cieņu pret Ventspili un Latviju, ļoti aktīvu iesaisti projekta realizācijā. Mērķtiecīgā biznesa stratēģija, kas iet soli solī ar augstas kvalitātes produktu, mums dod pārliecību par uzņēmēju ilgtermiņa plāniem Ventspilī. Mums ir prieks un gods būt daļai no tiešām laba projekta.” Ražotnes ēku Ventspilī SIA Pobeda Confectionery nomā no Ventspils brīvostas pārvaldes.

2000.gadā Piemaskavas pilsētā Jegorjevskā dibinātā kompānija Pobeda ir viena no lielākajām konditorejas fabrikām Krievijā, kas saražo vairāk nekā 50 000 tonnu šokolādes gadā un izplata produkciju vairāk nekā 20 valstīs. Tā izvietota Maskavas pievārtē 38 000 kvadrātmetru platībā un nodarbina vairāk nekā 900 darbinieku. Savukārt SIA Pobeda Confectionery dibināta 2014. gada 1. aprīlī Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā.

Ikviens Pobeda produkts ir atšķirīgs, tiem piemīt harmoniska un izmeklēta garša. Pobeda izstrādā paši savas tehnoloģijas un receptes šokolādes, suflē, marmelādas un citu saldumu izgatavošanai. Fabrikas kredo ir - produktu izejvielu dabiskums, augsta kvalitāte un vērtība.