Ventspils brīvostas pārvalde Ķīnā informē par investīciju iespējām Ventspilī

18/09/2018

Aizvadītajā nedēļā Ventspils brīvostas pārvaldes delegācija piedalījās investīciju piesaistes pasākumā “Invest in” Šanhajā, Ķīnā, lai informētu par industriālās attīstības iespējām Ventspilī.

“Invest in” ir speciālo ekonomisko zonu forums, kurā piedalījās vairāk nekā 300 pārstāvji no Ķīnas privātajām un valsts kompānijām, kas meklē iespējas paplašināt savu darbību ārvalstīs. Forumā piedalījās arī nozīmīgas kompānijas no Meksikas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, vairākām Āfrikas un citām valstīm, kas arī meklē sadarbības partnerus Ķīnā. Ventspils brīvosta bija vienīgais foruma dalībnieks no Baltijas jūras reģiona un tajā piedalījās jau trešo reizi.

Tiekoties ar Ventspils brīvostas pārvaldi, Ķīnas uzņēmumi izrādīja interesi par iespējām sadarboties ar ražošanas uzņēmumiem Eiropas Savienībā, par Ventspili kā iespējamo loģistikas punktu kravu tranzītam, kā arī priekšrocībām, ko var piedāvāt Ventspils, jaunu ražošanas uzņēmumu atvēršanai.  

Ventspils brīvostas industriālās teritorijas attīstība ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes darba mērķiem. Patlaban Ventspils brīvostā līdzās jau esošajām rūpnieciskajām ēkām vairāk nekā 500 hektāru ir paredzēti jaunu industriālo projektu īstenošanai.