Elektronikas centru Ventspils brīvostā būvēs SIA „Abora"

06/06/2014
 
Šodien, 2014.gada 30.maijā, Ventspils brīvostas pārvalde parakstīja līgumu ar SIA „Abora”, kas uzvarēja iepirkumā par Elektronikas centra ēkas būvniecību. Ēka atradīsies Ventspils Augsto tehnoloģiju parka teritorijā. Projekta realizācijai piesaistīts Eiropas Savienības līdzfinansējums.
 
Kopējā līguma summa Elektronikas centra būvniecībai ir EUR 2 963 336,62. Būvniecības darbus plānots uzsākt jūnijā. Ražošanas ēkas būvniecību SIA „Abora” veiks sadarbībā ar Ventspils uzņēmumu SIA „Pilsbūve”. SIA „Abora” šogad svin 20 gadu jubileju un jau iepriekš strādājusi Ventspilī sadarbojoties ar SIA „Pilsbūve”.
 
Elektronikas centra ražošanas ēka (4300m2 platībā) tiks būvēta Ventspils Augsto tehnoloģiju parka teritorijā. Elektronikas centra ēka būs piemērota elektronikas un elektrotehnikas ražotājiem. Ventspils brīvostas pārvalde aktīvi strādā, lai informētu un piesaistītu potenciālos nomniekus jaunajai ražošanas ēkai, un patlaban jau ir saņemti vairāku uzņēmumu apliecinājumi par interesi pretendēt uz telpu nomu. Viens no potenciālajiem plānotā Elektronikas centra nomniekiem ir SIA „Ventspils elektronikas fabrika”.
 
Ražošanas ēku būvniecības projekts tiek īstenots ES līdzfinansējuma programmā „Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai”, ko administrē LIAA. Piesaistītais ES līdzfinansējums projektam ir aptuveni 1,4 miljoni eiro. Finansējuma piesaistes nosacījumi paredz, ka 12 mēnešu laikā pēc projekta pabeigšanas jārada vismaz 20 jaunas darba vietas, 36 mēnešu laikā vismaz 50 jaunas darbavietas, bet 10 gadus pēc projekta pabeigšanas ražošanas telpas tiek izīrētas vismaz 3 nesaistītiem apstrādes rūpniecības komersantiem.
 
Iepriekšminētās ES līdzfinansētās programmas ietvaros paredzēts realizēt vēl vienu projektu „Tehnoloģiju centra ražošanas ēkas būvniecība Ventspilī”, par ko būvdarbu līgumu plānots parakstīt tuvākajā laikā.