Pilsētas svētkos varēs doties pastaigā pa atjaunoto Dienvidu molu

01/08/2018

Šajā nedēļas nogalē – Ventspils pilsētas svētkos – pastaigām pēc rekonstrukcijas tiks atvērts Ventspils ostas Dienvidu mols. Pēc svētkiem gan uz neilgu laiku mols atkal tiks norobežots, lai pilnībā pabeigtu pēdējos labiekārtošanas darbus.

Dienvidu mola rekonstrukcijas būvdarbi sākās šī gada martā. Jau šobrīd būvdarbi ir gandrīz pilnībā pabeigti, atlicis uzklāt pēdējo celiņa seguma kārtu un pabeigt zemā apgaismojuma uzstādīšanu. Tomēr, lai svētkos ventspilnieki un pilsētas viesi varētu pilnībā izbaudīt krāšņos Ventspils skatus, no piektdienas, 3.augusta pēcpusdienas līdz pirmdienas, 6.augusta, rītam mols tiks atvērts.

Izturībai pret viļņiem Dienvidu mols papildināts ar 1349 piecas tonnas smagiem tetrapodiem, 19 tetrapodiem, ka sver 13 tonnas, un 204 betona masīviem, no kuriem katrs sver 45 tonnas. Ir veikts arī mola fasāžu remonts, atjaunots tā segums un izbūvēts jauns apgaismojums visā mola garumā. Dienvidu mola atjaunošanu veica AS “BMGS”. Kopējās būvdarbu izmaksas – 2,4 miljoni eiro, no kurām 85% sedz Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Dienvidu mols Ventspilī ir viena no iecienītākajām ventspilnieku un viesu pastaigu vietām, bet ostai mols ir viena no svarīgākajām hidrobūvēm – dambis, kas no cietzemes iestiepjas jūrā un pasargā ostu no viļņiem, ledus un sanesumiem. Ventspils ostas moli to tagadējā veidolā būvēti pirms vairāk nekā 100 gadiem. Pēdējie nozīmīgie atjaunošanas darbi Dienvidu molā veikti 90. gadu vidū, tomēr tik pamatīgu rekonstrukciju kā šogad Dienvidu mols nav pieredzējis vismaz 60 gadus.

Būvdarbi veikti un finansēti projekta Nr. 6.1.1.0/17/I/003 “Ventspils brīvostas hidrotehnisko būvju pārbūve un atjaunošana” ietvaros, kura realizācija notiek saskaņā ar darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 6.1.1. specifiskā atbalsta mērķi “Palielināt lielo ostu drošības līmeni un uzlabot transporta tīkla mobilitāti”.