Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kamera atzinīgi novērtē Ventspils brīvostas industriālo attīstību un atbalstu uzņēmējiem

16/02/2017
Ceturtdien, 16.februārī, Ventspilī viesojās Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras Igaunijā, Latvijā, Lietuvā (AHK) biedri, kuri iepazinās ar Ventspils brīvostas industriālo attīstību un sniegto atbalstu uzņēmējiem.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks infrastruktūras jautājumos Jānis Vītoliņš AHK biedriem akcentēja lielo Ventspils atbalstu uzņēmējiem:  “Ventspilī katrs investīciju projekts ir ļoti svarīgs. Mēs sākam no pirmā kontakta līdz brīdim, kad atklāj ražošanu, un arī vēl pēc tam. Pats svarīgākais, kas jāatceras - Ventspilī tiek sniegts maksimāls atbalsts jebkuram uzņēmējam. Mēs esam izdomājuši visāda veida atbalsta instrumentus, sekojam līdzi un atbalstām jebkuru projektu, lai investors šeit maksimāli ātri un maksimāli bez jebkādām birokrātiskām procedūrām realizētu savus projektus.”

Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras izpilddirektors Florians Šrēders akcentēja tehnoloģiju un izglītības nozīmi nākotnes attīstībā: “Mēs ejam nākotnes virzienā. Nākotnes pamatā ir divi svarīgi elementi - tehnoloģijas un izglītība. Ir patiess prieks, ka Ventspils ir sapratusi šīs saiknes nozīmi un mērķtiecīgi pie tā strādā un turpina attīstīt. Tāpēc jo īpaši jauki, ka savu šīs dienas programmu mēs sākam tieši Kurzemes Democentrā.”

Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs vizītes viesus iepazīstināja ar Ventspils brīvostas attīstību, speciālo ekonomisko zonu un Ventspils praksi kā veiksmīgi attīstīt un apvienot izglītības sistēmu ar uzņēmējdarbību, par piemēru minot veiksmīgo Bucher Municipal un Ventspils Tehnikuma sadarbību.

AHK biedri vizītes laikā apmeklēja Kurzemes Democentru, uzņēmumus SIA Hansa Matrix Ventspils un Bucher Municipal, kā arī Irbenes radioteleskopu. Vizītē piedalījās 27 organizācijas biedri no Vācijas un Latvijas, pārstāvot firmas un organizācijas, kuras vēlas attīstīt uzņēmējdarbību starp Vāciju un Baltijas valstīm.

AHK kopumā apvieno vairāk nekā 400 biedru. AHK piedāvā uzņēmējiem no Vācijas un Baltijas valstīm plašu pakalpojumu klāstu šo tirgu iepazīšanai, apgūšanai un uzņēmējdarbības attīstīšanai. AHK biedri ir arī divi Ventspils uzņēmumi – Ventspils brīvostas pārvalde un Bucher Municipal.