Ventamonjaks plāno dubultot termināļa pārkraušanas apjomus

16/09/2014
12. septembrī Ventspilī notika brīfings, kurā tika sniegta informācija par nesen noslēgto darījumu, kā rezultātā kompānija Uralhim ar 55% daļu kļuva par Ventamonjaks termināļa galveno akcionāru. Pasākumā piedalījās Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, AAS Vienotā ķīmijas kompānija Uralhim ģenerāldirektors Dmitrijs Koņajevs, Ventamonjaks direktoru padomes loceklis Andrejs Višņauskas un A/S ABLV Bank padomes priekšsēdētājs Oļegs Fiļs. Tāpat piektdien sanāca Ventamonjaks atjaunotās direktoru padomes pirmā sēde, kurā tika apspriesti turpmākās termināļa saimnieciskās darbības jautājumi.

Pasākums sākās ar Ventspils brīvostas un termināļa apskates ekskursiju , kam sekoja mediju brīfings. Tā laikā Ventspils pilsētas mērs un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs uzsvēra, ka “terminālis vienmēr bijis stratēģiski nozīmīgs gan ostai, gan pilsētai. Uralhim, kā jauns akcionārs, spēs nodrošināt nepārtrauktu termināla noslogojumu. Tas savukārt pozitīvi atsauksies uz visu nozari, kā arī Ventspils brīvostas darbību un iemaksām pilsētas budžetā.Tāpat ārkārtīgi būtiska ir drošība un Uralhim ievēro pašus stingrākos drošības noteikumus. Līdz ar to attiecīgā darījuma pozitīvais rezultāts ir acīmredzams.”

Uralhim ģenerāldirektors Dmitrijs Koņajevs pastāstīja, ka Ventamonjaks daļu iegāde ir viens no soļiem, lai nodrošinātu kompānijas produkcijas piegāžu loģistikas drošību, jo uzņēmums veic piegādes uz dažādām pasaules malām.

Ventamonjaks ir Baltijā lielākais šķidrā amonjaka pārkraušanas terminālis, kurš atrodas neaizsalstošā ostā un kuram piemīt labs pārkraušanas apjomu palielināšanas potenciāls.

Līdz 2015. – 2016. gadam akcionāri plāno termināļa pārkraušanas apjomus palielināt līdz 600 – 700 tūkst. tonnu amonjaka gadā.

„Mūsu ilggadējā sadarbība ar Uralhim nesusi rezultātus. Tas, ka termināļa daļas iegādājies pārkraujamās produkcijas ražotājs un kravu īpašnieks, nodrošina terminālī ilglaicīgu iekraušanas garantiju. Tas ir būtisks termināļa konkurētspējas faktors. Tuvāko gadu mērķis– dubultot termināļa ikgadējos pārkraušanas apjomus,” norādīja Ventamonjaks direktoru padomes loceklis Andrejs Višņauskas .

Darījums tika noslēgts ar Latvijas bankas ABLV Bank finansējumu. Bankas valdes priekšsēdētājs Oļegs Fiļs norādīja uz tranzīta nozares, kura veido 15% no Latvijas IKP, attīstības nozīmi. Tika ņemta vērā tranzīta jomas un agrārās rūpniecības perspektīva nākotnē, Uralhim reputācijas uzticamība. Veiksmīgai darbībai ir nepieciešams arī tehniskais nodrošinājums, perspektīvas un kravas, ar kurām jaunie akcionāri nodrošinās termināli, tādējādi paaugstinot tā konkurētspēju. Šis darījums ir viens no pēdējā laikā kreditēšanas jomā vērienīgākajiem.

AAS AĶK «URALHIM» — viena no lielākajām kompānijām slāpekļa un fosfora minerālmēslu tirgū Krievijas Federācijā un NVS, kuras rīcībā ir jaudas, kas ļauj saražot vairāk nekā 2,8 miljonus tonnu amonjaka, 2,5 miljonus tonnu amonija salpetra, 1,2 miljonus tonnu karbamīda gadā, 0.8 miljonus tonnu fosfora un komplekso minerālmēslu. AAS AĶK «URALHIM» ieņem pirmo vietu Krievijā amonija salpetra ražošanas ziņā, un otru vietu - karbamīda ražošanas ziņā. AAS AĶK «URALHIM» galveno ražošanas aktīvu sastāvā ietilpst filiāle Azot, Berezņiki, Permas novads; AAS Miņeraļnije udobreņija, Perma; AAS Kirovočepeckas ķīmiskā kombināta minerālmēslu rūpnīca, Kirovočepecka, Kirovas apgabals; AAS Voskresenskije miņeraļnije udobreņija, Voskresenska, Maskavas apgabals.