Ventspilī plāno būvēt zivju barības ražošanas kompleksu

12/09/2019

Ventspils brīvostas pārvalde parakstījusi līgumu ar SIA “Aquatoria V” par zemesgabala apbūves tiesību Ventspilī, Talsu ielā 200. Uzņēmums plāno šajā teritorijā būvēt jaunu, mūsdienīgu zivju kombinētās barības ražošanas un pārstrādes kompleksu.

7,3 hektāru lielā bijušās zvērsaimniecības teritorija Ventspilī, Talsu ielā 200, ir viena no Ventspils brīvostas industriālajām zonām. 2018.gadā Ventspils brīvostas pārvalde pabeidza degradētās teritorijas sakārtošanu un pielāgošanu jauniem rūpnieciskiem projektiem – nojauca graustus, izbūvēja pievedceļus un automašīnu stāvlaukumus. Par industriālās teritorijas pirmo nomnieku kļuva Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācija, kas uzbūvēja tur saldētavu zivju produkcijas uzglabāšanai.

Šobrīd Ventspils brīvostas pārvalde salīdzinoši tālu no apdzīvotajām vietām esošajai teritorijai piesaistījusi otro nomnieku, noslēdzot līgumu par apbūves tiesību ar SIA Aquatoria V.  Uzņēmums vēlas Ventspilī izveidot lašu sugas zivīm paredzētas eko kombinētās barības ražošanas un pārstrādes kompleksu. Plānotajā ražotnē zivju barības ražošanai paredzēts pamatā izmantot soju un sojas koncentrātu, kas ļautu aizstāt zivju miltus ar augu izcelsmes olbaltumvielām. Šāda produkta ražošana ir būtiska arī no dabas aizsardzības viedokļa, jo mazina pasaules okeāna un Baltijas jūras zivju resursu izmantošanu zivju miltu ražošanai. Uzņēmuma darbības sākumā plānots saražot 50 000 tonnu produkcijas gadā, bet pie pilnas jaudas – 100 000 tonnu gadā. Lielāko daļu produkcijas plānots eksportēt. Jaunajā rūpnīcā plānots radīt līdz 50 jaunas darbavietas.

Kopš 2002.gada, kad Ventspils pašvaldība un Ventspils brīvosta uzsāka mērķtiecīgu Ventspils industrializācijas plāna īstenošanu, darbam Ventspils brīvostā piesaistīti vairāk nekā 20 ražošanas uzņēmumu, kas kopā radījuši vairāk nekā 1700 jaunu darbavietu. Apstrādes rūpniecības izaugsmes rādītāji Ventspilī šobrīd ir augstākie Latvijā, ļaujot Ventspilij ieņemt stabilu vietu reģiona rūpniecisko centru vidū.

SIA Aquatoria V valdes priekšsēdētājs Viktors Šports (no labās) ieradies uz tikšanos ar Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieku Igoru Udodovu, lai parakstītu līgumu ar Ventspils brīvostas pārvaldi.