Ventspils brīvostas pārvalde Baltkrievijā pārrunā sadarbības iespējas loģistikas jomā

10/11/2016
10.un 11.novembrī līdz ar vairāk nekā 30 Latvijas uzņēmējiem Ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vadītā darba vizītē Baltkrievijā piedalās arī Ventspils brīvostas pārvalde. Jau notikušas pirmās sarunas ar Baltkrievijas un Ķīnas uzņēmumu pārstāvjiem par kravu loģistiku caur Ventspili.

Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs šodien vizītes laikā Baltkrievijā tikās ar projekta “Lielais akmens” vadību, Baltkrievijas ekonomikas ministra vietnieku un “China Merchants Group" Baltkrievijas projekta vadību. Tikšanās laikā pārrunāta “Lielā akmens” kravu loģistikas varianti caur Ventspili, kā arī iespējamā loģistikas centra izveide Ventspilī.

“Lielais akmens” šobrīd ir lielākais infrastruktūras attīstības projekts Baltkrievijā, un tas tiek īstenots, sadarbojoties Ķīnai un Baltkrievijai. Projekta ietvaros paredzēts realizēt industriālu loģistikas un biznesa parku netālu no Minskas, kas būs viens no svarīgākajiem atzariem Jaunā Zīda ceļa iniciatīvā, veidojot sauszemes savienojumus kravu transportēšanai no Ķīnas uz Eiropu.

Oktobrī Ventspils brīvostas pārvalde piedalījās arī Baltkrievijas lielākajā transporta un loģistikas nozares pasākumā – izstādē un konferencē “Transports un loģistika”, kuras laikā Ventspils brīvostas pārvaldes vietnieks Igors Udodovs tika uzaicināts arī uzstāties ar vieslekciju Baltkrievijas Valsts universitātē.